- Viestejä
- 1 367
Ilpo Pehkonen
Antto Nikkarinen
Mikko Koivisto
Ville Mäkäläinen
Matti Nuutinen
Carl Lindbom
Tuukka Kotti
Justin Hawkins
Ryan McDade
Billy Keys
Ralph Sampson III
Frank Robinson
valmentaja Greg Gibson 3+2!
apuvalmentaja Joonas Iisalo
otteluohjelma:
Kierros 1 la 5.10. Nilan Bisons - KTP-Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 2 ke 9.10. Namika Lahti - Nilan Bisons 18:30 Lahti Areena
Kierros 3 pe 11.10. Nilan Bisons - Lappeenrannan NMKY 18:30 Loimaan Liikuntahalli
16/10/13
BISONS LOIMAA-NEPTUNAS KLAIPEDA
Kierros 4 la 19.10. Lapuan Korikobrat - Nilan Bisons 17:00 Lapuan Urheilutalo
siirretty: Kierros 5 ke 23.10. Nilan Bisons - Kataja Basket 18:30 Loimaan Liikuntahalli
23/10/13
RADNICKI KRAGUJEVAC-BISONS LOIMAA
Kierros 6 la 26.10. Salon Vilpas - Nilan Bisons 17:00 Salohalli
30/10/13
BISONS LOIMAA-BESIKTAS INTEGRAL FOREX ISTANBUL
Kierros 7 la 2.11. Nilan Bisons - Kouvot 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 8 la 9.11. Tapiolan Honka - Nilan Bisons 17:00 Tapiolan Urheiluhalli
Kierros 9 la 16.11. Nilan Bisons - Tampereen Pyrintö 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 10 la 23.11. Kauhajoen Karhu - Nilan Bisons 17:00 Kauhajoen Liikuntahalli
Kierros 11 ti 26.11. Nilan Bisons - UU-Korihait 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 12 pe 29.11. KTP-Basket - Nilan Bisons 18:30 Steveco Areena
Kierros 13 la 7.12. Nilan Bisons - Namika Lahti 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 14 la 14.12. Lappeenrannan NMKY - Nilan Bisons 17:00 Lappeenrannan Urheilutalo
Kierros 15 la 21.12. Nilan Bisons - Lapuan Korikobrat 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 16 pe 27.12. Kataja Basket - Nilan Bisons 18:30 Joensuu Areena
Kierros 17 ma 30.12. Nilan Bisons - Salon Vilpas 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 18 su 5.1. Kouvot - Nilan Bisons 17:00 Mansikka-ahon Urheiluhalli
Kierros 19 ke 8.1. Nilan Bisons - Tapiolan Honka 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 20 pe 10.1. Tampereen Pyrintö - Nilan Bisons 18:30 Pyynikin Palloiluhalli
Kierros 21 la 18.1. Nilan Bisons - Kauhajoen Karhu 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 22 ke 22.1. UU-Korihait - Nilan Bisons 18:30 Pohitullin Palloiluhalli
Kierros 23 la 25.1. Nilan Bisons - KTP-Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 24 ke 29.1. Namika Lahti - Nilan Bisons 18:30 Lahti Areena
Kierros 25 la 1.2. Nilan Bisons - Lappeenrannan NMKY 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 26 ke 5.2. Lapuan Korikobrat - Nilan Bisons 18:30 Lapuan Urheilutalo
Kierros 27 la 8.2. Nilan Bisons - Kataja Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 28 ke 12.2. Salon Vilpas - Nilan Bisons 18:30 Salohalli
Kierros 29 ke 19.2. Nilan Bisons - Kouvot 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 30 la 22.2. Tapiolan Honka - Nilan Bisons 17:00 Tapiolan Urheiluhalli
Kierros 31 ke 26.2. Nilan Bisons - Tampereen Pyrintö 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 32 la 1.3. Kauhajoen Karhu - Nilan Bisons 17:00 Kauhajoen Liikuntahalli
Kierros 33 ke 5.3. Nilan Bisons - UU-Korihait 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 34 pe 7.3. KTP-Basket - Nilan Bisons 18:30 Steveco Areena
Kierros 35 la 15.3. Nilan Bisons - Namika Lahti 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 36 ke 19.3. Lappeenrannan NMKY - Nilan Bisons 18:30 Lappeenrannan Urheilutalo
Kierros 37 la 22.3. Nilan Bisons - Lapuan Korikobrat 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 38 ke 26.3. Kataja Basket - Nilan Bisons 18:30 Joensuu Areena
Kierros 39 la 29.3. Nilan Bisons - Salon Vilpas 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 40 ke 2.4. Kouvot - Nilan Bisons 18:30 Mansikka-ahon Urheiluhalli
Kierros 41 la 5.4. Nilan Bisons - Tapiolan Honka 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 42 ke 9.4. Tampereen Pyrintö - Nilan Bisons 18:30 Pyynikin Palloiluhalli
Kierros 43 la 12.4. Nilan Bisons - Kauhajoen Karhu 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 44 ke 16.4. UU-Korihait - Nilan Bisons 18:30 Pohitullin Palloiluhalli
to 17.4. Pudotuspeli -info 12:00 Amer Sports, Mäkelänkatu 91
1. puolivälierä su 20.4. 17:00
2. puolivälierä ke 23.4. 18:30
3. puolivälierä pe 25.4. 18:30
4. puolivälierä su 27.4. 17:00
5. puolivälierä ti 29.4. 18:30
1. välierä pe 2.5. 18:30
2. välierä su 4.5. 17:00
3. välierä ti 6.5. 18:30
4. välierä to 8.5. 18:30
5. välierä la 10.5. 14:30
Pronssipeli ma 12.5. 18:30
1. finaali ti 13.5. 18:30
2. finaali to 15.5. 18:30
3. finaali la 17.5. 17:00
4. finaali ma 19.5. 19:15
5. finaali ke 21.5. 18:30
Antto Nikkarinen
Mikko Koivisto
Ville Mäkäläinen
Matti Nuutinen
Carl Lindbom
Tuukka Kotti
Justin Hawkins
Ryan McDade
Billy Keys
Ralph Sampson III
Frank Robinson
valmentaja Greg Gibson 3+2!
apuvalmentaja Joonas Iisalo
otteluohjelma:
Kierros 1 la 5.10. Nilan Bisons - KTP-Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 2 ke 9.10. Namika Lahti - Nilan Bisons 18:30 Lahti Areena
Kierros 3 pe 11.10. Nilan Bisons - Lappeenrannan NMKY 18:30 Loimaan Liikuntahalli
16/10/13
BISONS LOIMAA-NEPTUNAS KLAIPEDA
Kierros 4 la 19.10. Lapuan Korikobrat - Nilan Bisons 17:00 Lapuan Urheilutalo
siirretty: Kierros 5 ke 23.10. Nilan Bisons - Kataja Basket 18:30 Loimaan Liikuntahalli
23/10/13
RADNICKI KRAGUJEVAC-BISONS LOIMAA
Kierros 6 la 26.10. Salon Vilpas - Nilan Bisons 17:00 Salohalli
30/10/13
BISONS LOIMAA-BESIKTAS INTEGRAL FOREX ISTANBUL
Kierros 7 la 2.11. Nilan Bisons - Kouvot 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 8 la 9.11. Tapiolan Honka - Nilan Bisons 17:00 Tapiolan Urheiluhalli
Kierros 9 la 16.11. Nilan Bisons - Tampereen Pyrintö 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 10 la 23.11. Kauhajoen Karhu - Nilan Bisons 17:00 Kauhajoen Liikuntahalli
Kierros 11 ti 26.11. Nilan Bisons - UU-Korihait 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 12 pe 29.11. KTP-Basket - Nilan Bisons 18:30 Steveco Areena
Kierros 13 la 7.12. Nilan Bisons - Namika Lahti 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 14 la 14.12. Lappeenrannan NMKY - Nilan Bisons 17:00 Lappeenrannan Urheilutalo
Kierros 15 la 21.12. Nilan Bisons - Lapuan Korikobrat 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 16 pe 27.12. Kataja Basket - Nilan Bisons 18:30 Joensuu Areena
Kierros 17 ma 30.12. Nilan Bisons - Salon Vilpas 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 18 su 5.1. Kouvot - Nilan Bisons 17:00 Mansikka-ahon Urheiluhalli
Kierros 19 ke 8.1. Nilan Bisons - Tapiolan Honka 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 20 pe 10.1. Tampereen Pyrintö - Nilan Bisons 18:30 Pyynikin Palloiluhalli
Kierros 21 la 18.1. Nilan Bisons - Kauhajoen Karhu 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 22 ke 22.1. UU-Korihait - Nilan Bisons 18:30 Pohitullin Palloiluhalli
Kierros 23 la 25.1. Nilan Bisons - KTP-Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 24 ke 29.1. Namika Lahti - Nilan Bisons 18:30 Lahti Areena
Kierros 25 la 1.2. Nilan Bisons - Lappeenrannan NMKY 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 26 ke 5.2. Lapuan Korikobrat - Nilan Bisons 18:30 Lapuan Urheilutalo
Kierros 27 la 8.2. Nilan Bisons - Kataja Basket 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 28 ke 12.2. Salon Vilpas - Nilan Bisons 18:30 Salohalli
Kierros 29 ke 19.2. Nilan Bisons - Kouvot 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 30 la 22.2. Tapiolan Honka - Nilan Bisons 17:00 Tapiolan Urheiluhalli
Kierros 31 ke 26.2. Nilan Bisons - Tampereen Pyrintö 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 32 la 1.3. Kauhajoen Karhu - Nilan Bisons 17:00 Kauhajoen Liikuntahalli
Kierros 33 ke 5.3. Nilan Bisons - UU-Korihait 18:30 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 34 pe 7.3. KTP-Basket - Nilan Bisons 18:30 Steveco Areena
Kierros 35 la 15.3. Nilan Bisons - Namika Lahti 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 36 ke 19.3. Lappeenrannan NMKY - Nilan Bisons 18:30 Lappeenrannan Urheilutalo
Kierros 37 la 22.3. Nilan Bisons - Lapuan Korikobrat 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 38 ke 26.3. Kataja Basket - Nilan Bisons 18:30 Joensuu Areena
Kierros 39 la 29.3. Nilan Bisons - Salon Vilpas 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 40 ke 2.4. Kouvot - Nilan Bisons 18:30 Mansikka-ahon Urheiluhalli
Kierros 41 la 5.4. Nilan Bisons - Tapiolan Honka 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 42 ke 9.4. Tampereen Pyrintö - Nilan Bisons 18:30 Pyynikin Palloiluhalli
Kierros 43 la 12.4. Nilan Bisons - Kauhajoen Karhu 17:00 Loimaan Liikuntahalli
Kierros 44 ke 16.4. UU-Korihait - Nilan Bisons 18:30 Pohitullin Palloiluhalli
to 17.4. Pudotuspeli -info 12:00 Amer Sports, Mäkelänkatu 91
1. puolivälierä su 20.4. 17:00
2. puolivälierä ke 23.4. 18:30
3. puolivälierä pe 25.4. 18:30
4. puolivälierä su 27.4. 17:00
5. puolivälierä ti 29.4. 18:30
1. välierä pe 2.5. 18:30
2. välierä su 4.5. 17:00
3. välierä ti 6.5. 18:30
4. välierä to 8.5. 18:30
5. välierä la 10.5. 14:30
Pronssipeli ma 12.5. 18:30
1. finaali ti 13.5. 18:30
2. finaali to 15.5. 18:30
3. finaali la 17.5. 17:00
4. finaali ma 19.5. 19:15
5. finaali ke 21.5. 18:30