No niin, hienoa JOE, kyllähän se nyt pakinoimaan pittää taas ruveta, joka päivä mielellään..
Sitä jos on leikelty sieltä sun tiältä, niin sitähän on oltava sitten vetreessä kunnossa, ainhi vetreemmässä kun aiemmin.. Ja oluttahi voipi taas juuva, ja rillata.
Sieltä se vaan syksy tuli, talvi tulloo, ja pojat paukuttaa pall..oa motonetissa taas, ae että. Illat kun pimenöö, niin on mukava russautella saunan lauteilla ginipaukkuja auki.. Mukava niitä on muutennii, mutta jostai syystä maistuvat paremmalta.. Mikä lie..
Onko Veke vielä kompuroinu johtoihin tällä kauvella motonetissa? Keilapallohi lentää ilmeisesti taas, ja ukko sen mukana öljyttyä vanaa pitkin... tarkoatan siis lakattua parkettia, en muuta.. Talvessa on paljon hyviä puolia, mutta huonoa on se, kun naikkosettii pukkeutuu enempi.. nuttuloihin. Mutta on taas hyvä syy ootella kesää
Puksuti puks, ja rillataan!