Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Sophistifunk sanoi:Hyvää yötä Turkki, Durant kiittää.
Hattu päästä jenkeille ja paljon onnea täysin ansaitusta maailmanmestaruudesta. Ainoa joukkue, joka onnistui parantamaan kisojen loppua kohden. (Ja jos Turkki tästä nousee, lupaan King Jamesille toisenkin jaloviinapullon.)
?Vato Loco sanoi:Paras yksilötaito hyökkäyksessä ja siitä johdannaisena paras hyökkäysjoukkueena.
Älä viitti heittää vettä kiukaalle. Kohta jenkkifanipojat syöksyy näppäimistölle suu kuolassa.Botevgrad sanoi:?
Hyökkäsi joukkueena vain hetkittäin ja sortui usein joukkuepeliä yrittäessään ylimielisyyttään surkeisiin epäonnistumisiin.
Hyökkäyksen tehot nimenomaan yhden käsittämättömän ylivoimaisen yksilön varassa. Näissä kisoissa joukkuepeli kärsi tappion, yksilön ylivoimaan nojaava pelitapa korjasi potin.
Botevgrad sanoi:Hyökkäyksen tehot nimenomaan yhden käsittämättömän ylivoimaisen yksilön varassa. Näissä kisoissa joukkuepeli kärsi tappion, yksilön ylivoimaan nojaava pelitapa korjasi potin.
King James sanoi:Mitä ne on ne todelliset haastajat? Finaalissa pelaa turnauksen kaksi parasta joukkuetta, eikä siitä ole kahta sanaa. Se, että Argentiinalla ja Espanjalla on muutama vähän parempi NBA-mies joukkueessaan ei paljon auta, kun pelillinen taso ei kokonaisuudessaan vaan riitä.
eikä millään joukkueella ollut minkäänlaisia mahdollisuuksia haastaa jenkkien C-maajoukkuetta tosissaan. USA:n ylivoima vei mielenkiinnon tästä turnauksesta.
Eihän Calderon ollut edes mukana?JoKaFan sanoi:vaikkakin Espanjalle Calderon on kaikki kaikessa
Viimeisen kymmenen vuoden ajan trendi on ollut toisensuuntainen. Viimeistään vuoden 2002 MM-kisoista vallalla on ollut käsitys joukkuepelin paremmuudesta ylivertaisiin yksilöihin perustuvaan pelitapaan nähden. Ainakin Euroopassa on vahvistunut käsitys, jonka mukaan Euroopassa pelataan maailman parasta korista. Pelaajia arvioitaessa eurooppalaiset pelikentät soveltuvat toisen tyyppisille pelaajille ja NBA pelit soveltuvat taas toisen tyyppisille pelaajille. Ero tyypeissä on samankaltainen kuin kreikkalais-roomalaisen painin ja amerikkalaisen showpainin välillä.King James sanoi:And that is the way basketball was meant to be played!
Botevgrad sanoi:Joukkuepelin vastaiskua ja seuraavaa askelta odotellessa voi todeta vain, että yksilökeskeinen pelitapa on tällä hetkellä niskan päällä. Hulk Hogan takoo rintaansa ja repii paitansa Euroopan maatessa tyrmättynä kanveesissa.