Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hienointahan se on nousta 0-2 tappiosta 3-2 sarjavoittoon. Jätetään vaan Taylor penkille ja pelataan joukkueena.Mahdollisuudet jatkoon menosta on mennyt.
En viitsisi Lehtosta käydä neuvomaan, mutta tuo paikkapuolustus jättää liiaksi vapaita heittopaikkoja Vilppaan tasoiselle joukkueelle. Vaikka heitto ei aina putoa, mutta täytyy muistaa, että Vilpas on ennenkaikkea heittävä joukkue.
Kouvojen nykykokoonpano pärjää kyllä hienosti miespuolustuksellakin Vilppaan tasoista joukkuetta vastaan. Miespuolustuksessa vastuu on vahvemmin jokaisella pelaajalla. Paikkapuolustus jättää aina selittelyn varaa ja mahdollisuuden siirtää vastuuta seuraavalle, mikä näkyy ja näkyi myös tänään hyökkäyspäässäkin.
Taylor on hyvä päivänä (kun vaikeatkin heitot uppoaa) ihan loistava, mutta....ja ikävä kyllä loukkaantumisensa jälkeen nyt ei ole sujunnut ihan niin hyvin. Vaikea paikka valmennukselle, olisi myös Taylorin penkittäminenkin.
Kouvoilla voisi väittää olevan kolme ottelusarjan parasta pelaajaa riveissään.
Oisko Lahti?Toikkanenhan lienee kohta Kotkan mies mutta onko Pöllän tulevasta osoitteesta arvauksia?
Tästä uutisesta kuulisin mielelläni lisää yksityiskohtia ja erityisesti, mistä tämä tieto on peräisin.Toikkanenhan lienee kohta Kotkan mies mutta onko Pöllän tulevasta osoitteesta arvauksia?