- Viestejä
- 404
Juu, kyllä, lepuuttallekin on roolinsa. Näitä lepuuttajia on Korisliigassa suurin piirtein joka joukkueessa. Ne on just niitä kolmen minuutin miehiä.Lepuuttajan rooli,,,. Saakohan siitä palkkaakin?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Juu, kyllä, lepuuttallekin on roolinsa. Näitä lepuuttajia on Korisliigassa suurin piirtein joka joukkueessa. Ne on just niitä kolmen minuutin miehiä.Lepuuttajan rooli,,,. Saakohan siitä palkkaakin?
Reenannut on.....taisi olla vain jalassa jumia .Onko kellään tietoa Padgettin pelikunnosta?
Hohhoijaa, Pladgett vempassa tänään. Komppaan edellistä, että kun edes yhden kerran saisi koko rosterilla pelata. Tai edes neljällä jenkillä.Päästäänköhän tällä kaudella kertaakaan täydellä rosterilla peliin? Tai edes neljällä jenkillä?
Kuinka paljon tänään tulisikaan turpaan ilman näitä vahvistuksia.Lahdella kuitenkin joukkue vahvistunut jenkki vaihdosten myötä .
Tänään peli oli kuin isät vs pojat.Kuinka paljon tänään tulisikaan turpaan ilman näitä vahvistuksia.
Kutistuvien ikäluokkien paineessa matalankynnyksen sähly ja Lahdessa(kin) isossa asemassa oleva jääkiekko vie lahjakkuudet?VIime viikon rökäletappiosta huolimatta tämänhetkinen tilanne on ihan ok. Tällä rosterilla pitäisi napsia voittoja sieltä täältä, mutta...
Mitä ihmettä on tapahtunut lahen pelaajatuotannolle? Rosterissa on vain yksi lahtelainen (Saarijärvi). Kaikki rotaatiossa olevat nuoret on tuotu muualta. Vilkasin myös U16-majuun kutsutut pelaajat, niin sielläkään ei ollut yhtään lahtelaista.
Miten tuon juniorimyllyn taso on päässyt romahtamaan näin pahasti? Pitkään käytännössä ikäluokasta oli tyrkyllä pelaajia liigatasolle.