- Viestejä
- 104

Cooper Vimpelin Vetoon
Naisten Korisliigakauteen valmistautuva Vimpelin Veto on tehnyt pelaajasopimukse...
Shayla Cooper Vimpelin Vetoon. Cooper on Vedon toinen ulkomaalaispelaaja.
Ensimmäiset uutiset EBT:ltä, Tyson-Thomas siirtyy Hongasta naapuriseuraan. Kova kaappaus!
"Äärimmäisen kova hankinta".... 5 pinnan ka. Espanjan kakkosen huonoimmassa jengissä...?Missään muussa maajoukkueessa ei noilla taidoilla pelattaisiToPo kertoi perjantaina, että Kuusi & Syrjänen jatkaa joukkueen valmennuksessa ja tänään kertoivat Ebba Pekosen hankinnasta. Mielenkiintoista rosteria Topoon kasaavat.
![]()
Susiladiesin Ebba Pekonen ToPoon
Kauteen valmistautuva naisten joukkue on tehnyt äärimmäisen kovan hankinnan, kun Ebba Pekonen, 21, siirtyy ToPoon vuoden mittaisella sopimuksella. Pekonen kuuluu nykyään naisten maajoukkueen…www.topo.fi
Samoin Silja Viidan Alkuun meno kertoo , ettei Euroopan kentät helpolla aukene vaikka on jostain syystä edelleen päässyt majun mukana esille."Äärimmäisen kova hankinta".... 5 pinnan ka. Espanjan kakkosen huonoimmassa jengissä...?Missään muussa maajoukkueessa ei noilla taidoilla pelattaisi
Pekonen oli yhdessä harjoitusmaaottelussa kolmanneksi paras pisteen tekijä eli muut 9 pelaajaa olivat vielä surkeampia?"Äärimmäisen kova hankinta".... 5 pinnan ka. Espanjan kakkosen huonoimmassa jengissä...?Missään muussa maajoukkueessa ei noilla taidoilla pelattaisi
Siis majuun ei kannata ollenkaan mennä vai lopetetanko majupelit kokonaan kun joukkue on mielestäsi noin surkea?Samoin Silja Viidan Alkuun meno kertoo , ettei Euroopan kentät helpolla aukene vaikka on jostain syystä edelleen päässyt majun mukana esille.
Vastustajat varsinkin Islanti divaritasoaPekonen oli yhdessä harjoitusmaaottelussa kolmanneksi paras pisteen tekijä eli muut 9 pelaajaa olivat vielä surkeampia?
Tasokkaat pelaajat varsinkin yli 185 cm pääsevät kyllä Euroopan kentille, jos ovat osoittaneet taitonsa, Alku tuntuu olevan nytkin niin epätoivoinen , että yrittää haalia kaikkea liikkuvaa, jonkun Airaksisen ja Lindströmin hankinta kertoo tästäSiis majuun ei kannata ollenkaan mennä vai lopetetanko majupelit kokonaan kun joukkue on mielestäsi noin surkea?
Kuka ??Bundesliigassa aloittaa yksi uusi suomalaispelaaja NCAA taustan omaava mutta eipä paljon näy juttuja basketin sivuilla eikä täälläkään paljon kiinnostusta tai tietoa ole.
Naisten Korisliigan kokoonpanoja on näköjään alkanut tipahtelemaan liigan sivuille. Muutamia mielenkiintoisia huomioita kokoonpanoista (joista seurat eivät ole vielä tiedottaneet):
ToPolla Ilmar'I Thomas niminen jenkki. Myös Saara Wahlgren näyttää tekevän paluun Korisliigaan.
Juliana Haddad siirtynyt EBT:stä Honkaan.
HBA:han tullut uusina pelaajina mukaan ainakin Lilli Hakkarainen, Wilma Tuomi, Verna Savioja, Anni Mujunen, Pauliina Hattula ja Esther Arial.