Olipas ikävästi kirjoitettu. Kirjoittajalla jotain hampaankolossa Raidersia vastaan? Nimimerkin aiempi kirjoittelu tukee tätä teoriaa. Eiköhän se ole kaikkien etu, että myös Keski-Uudeltamaalta tulee korisjoukkueita, jotka voivat haastaa perinteiset seurat.
Tänään meni sitten luvut toisinpäin. Tulee olemaan tiukat loppupelit. Paljon myös riippuu pelaajien sen hetken kunnosta, mutta pelataan vielä sarja loppuun, jotta loputkin paikat (ja sijat) loppupeleihin varmistuu.
Ikäviä loukkaantumisia ollut monessa joukkueessa, mikä valitettavasti kuulunee...
Suomessa on ollut pitkät perinteet koriksessa ns. herrasmies/naislajina ja sen todella toivoisin jatkuvan. Trashtalk kaikessa urheilussa on lapsellista ja nuorisourheilussa sen lisäksi erityisen typerää ja haitallista. Paskanpuhumisella ei pelejä voiteta.
Stadioneilla isoissa peleissä ne...