Ihmispallo sanoi:Onhan se hienoa, että Aleksi sai miekkosen Suomeen, mutta jos tosiaan vierailu kattaa yhden matsin Loimaalla niin kyllähän tämä vähän suutariksi lässähtää![]()
dre sanoi:Niin parempihan se olisi, että mies ei tulisi ollenkaan, kuin pelaa tuon yhden ottelun.. :![]()
syöttöonriski sanoi:Hallitseva Suomen mestari vuodesta 2010 on ainoa oikea vastustaja, jolla myös riittää paljon faneja, muitakin kuin koripallo.com palstoilla kirjoittavia.
raappa sanoi:No näinköhän ne kuitenkaan Loimaalle eksyy, ku eivät oikein eksy muuallekaan. Mutta kyllä tuo halli Loimaalaisista täyteen pitäis saada, joten Manselaisia siellä tarvitakaan.
E.Kettunen sanoi:Toivotaan että Urho herää lähettämään matsin, Williamsin ja Artestin vääntöä olisi mukava seurata vaikkakin kyseessä höntsypeli.
beat1 sanoi:niin ei me missään käydä omia kannustamassa...joensuu, kouvola, kotka, uusikaupunki, helsinki, espoo, salo...tuossa ainakin muutamia paikkoja joissa faniryhmä oli muistaakseni kannustamassa viime sekä toissakaudella. mutta ei..
KPX sanoi:Copy pasta Facebookista, biisoneiden sivuilta...
Lipunmyynti Bisons featuring Ron Artest vs. Pyrintö peliin alkaa huomenna klo 09. Lippuja tulee myyntiin vain hieman yli tuhat, joten kannattaa olla ajoissa hereillä. Liput myy lippu.fi
Voisitko valaista hieman tätä ns. VIP-lippua, mikä sisältää tapaamisen (ennen vai jälkeen ottelun ym.)? Ja onko kenttä ottelun jälkeen "aidattu", että sinne ei pääse Artestia moikkaamaan tms?Valavuori sanoi:Tänne korisdiggareille tiedoksi, että halvimmat liput ovat alkaen 21€ ja kalleimmat Jack Nicholsonit 250€ (pitävät sisällään Artestin tapaamisen, yhteiskuvan ja paidan nimmarilla).
Lippuja tulee myyntiin vain noin 1000kpl ja Pyrinnön faneille on varattuna 84 paikkaa. Lipunmyynti käynnistyy huomenna klo 09.
YoungHoop sanoi:Voisitko valaista hieman tätä ns. VIP-lippua, mikä sisältää tapaamisen (ennen vai jälkeen ottelun ym.)? Ja onko kenttä ottelun jälkeen "aidattu", että sinne ei pääse Artestia moikkaamaan tms?
Valavuori sanoi:Annetaan myös faneille mahdollisuus vaikuttaa matseihin.
Ainakin yksi otteluista pelataan syyskuussa Loimaalla. Katsomoon mahtuu vain noin 1500 katsojaa, joten muut matsit pelataan vieraskentällä. (Kauhajoki jätetty pois vaihtoehdoista sijaintinsa vuoksi).
1. Kenet haluaisit nähdä vastustajana ja missä matsit tulisi pelata?
2. Mikä olisi sopiva hinta pääsylipuille? (Rodman & Pippen -peleissä keskimääräinen lipun hinta
pyöri muistaakseni 25-40€ korvilla.)
Ajankohta sallisi myös vanhan ajan ulkoilmapelin
Mitens on Aleksi lippukauppa käynyt? Lippu.fiissä näkyy olevan hyvin tarjontaa jäljellä. Pohjanmaalta ei sitten lähdettykään bussilasteittain ???