No jos nyt oikeasti miettii niin kyllä melkein kuka vain HBA:sta voisi mennä liigapenkille istumaan (muutamaa yksilöä lukuunottamatta), se on sitten ihan erikysymys että miten siellä pärjää..
Taisi PM-kisoissa heittää lähes neljääkymmentä prosenttia kaarentakaa noin kahdeksalla yrityksellä otteluun, tottakai taso siellä erilainen mutta silti.
Olisi kyllä Suomi kaivannut hänen panostaan esimerkiksi energiaatuovana penkkipelaajana.
Tai voisiko esimerkiksi syy olla se,että Lindberg ei viimeisen 1v aikana kehittynyt ollenkaan pelaajana? tai se että hän ei yksinkertaisesti mahtunut joukkueeseen koska ei ole treenannut hyvin leireillä yms?
Osaako kukaan sanoa miksi HBA ottaa vaihtopenkille nuoria pelaajia istumaan ketkä ei pelaa kaksoislisenssillä muussa nuorisosarjassa, esim: u17 tai u19 sm-sarjaa kuten viimekautena Lindberg, Ansamaa tai tänäkautena Towa.