andy sanoi:Roope Suonio on kyllä vastenmielisin pelaaja ikinä.
D. Petties Fan sanoi:Smithin kori olisi pitänyt hyväksyä, mutta eihän Mäntylä!
Jep. Aivan päivänselvä tilanne, mutta en kyllä odottanutkaan että tuomarit pystyisi noin kovaa päätöstä tekemään.D. Petties Fan sanoi:Smithin kori olisi pitänyt hyväksyä, mutta eihän Mäntylä!
Laku Pedersen sanoi:Ei tässä toistaiseksi vielä mitään hätää ole. Varsinkin kun muistaa, minkälaisilla suorituksilla (Ikävalkon ja Owensin jouluheitot) KTP on eron repinyt. Myös Smithiltä perus fade awayta, jotka tuskin koko peliä tuolla tarkkuudella putoavat. Nuo turhat menetykset vaan pois, niin kyllä tästä noustaan.
Jep. Syötöt Kouvoille 8-1. En murehdi Kouvojen puolustusta, sillä esim. Smithin vedot on puolustettu hyvin.Rodman sanoi:Samaa pelkään. Kovien 1-1 -suoritusten kautta KTP on päässyt riehumaan toistaiseksi. Jos ja kun Kouvot tiivistää hieman otettaan puolustuksessa, ottelu varmaankin tasoittuu vielä loppua kohden. Tulee jännä peli.
Mo Williams sanoi:Toi Sopanen on kyllä niin kujalla... Samoin tuomareilta on tullut pari aika kyseenalaista päätöstä viheltää tai olla viheltämättä.
Ihmettelin juuri tilannetta jossa Owens ajoi korille ja syntyi kova kontakti Williamsin kanssa. Pilli ei soinut kumpaankaan suuntaan. Tuntuu että korisliigassa noita sattuu joka pelissä muutama.Mo Williams sanoi:Toi Sopanen on kyllä niin kujalla... Samoin tuomareilta on tullut pari aika kyseenalaista päätöstä viheltää tai olla viheltämättä.
Huomasko kukaan muu muuten siinä Owensin sivurajan ylityksessä sitä ettei tuomari viheltänyt ennen kuin Toijala mussutti siitä tuomarille?andy sanoi:Ihmettelin juuri tilannetta jossa Owens ajoi korille ja syntyi kova kontakti Williamsin kanssa. Pilli ei soinut kumpaankaan suuntaan. Tuntuu että korisliigassa noita sattuu joka pelissä muutama.
Joo, me kaikki huomattiin sama. Toijala sanoi tuomarille, että "vihellä tai teen susta protestin". :Mo Williams sanoi:Huomasko kukaan muu muuten siinä Owensin sivurajan ylityksessä sitä ettei tuomari viheltänyt ennen kuin Toijala mussutti siitä tuomarille?