- Viestejä
- 2 629
Piti tämäkin vielä nähdä. Fanit toivoo nyt viime kaudella käsikahvassa haukkumaansa Toiviaista takaisin.Pipkins vaihtoon ja Sami takaisin päävalmentajaksi loppukauden pestillä kiitos saa suorittaa!!!

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Piti tämäkin vielä nähdä. Fanit toivoo nyt viime kaudella käsikahvassa haukkumaansa Toiviaista takaisin.Pipkins vaihtoon ja Sami takaisin päävalmentajaksi loppukauden pestillä kiitos saa suorittaa!!!
Itse toivoisin Pipkinsin sopimuksen purkamista ja kolmella jenkillä jatkamista ellei sitten jotain messiasta löydy.Piti tämäkin vielä nähdä. Fanit toivoo nyt viime kaudella käsikahvassa haukkumaansa Toiviaista takaisin.![]()
Kuten soosi sanoi peliaika sitten vaikka omille pojille, ei se lopputulema voi olla kamalasti huonompi.
Peli on ollut täyttä paskaa ja sitä tulee mitä tilataan.
Nyt vaan pitäisi olla rohkeutta rakentaa uutta. Ahonen, Koivisto ja Nenonen vaikka kuinka
ovat seuraikoneja niin nyt on aika hyvästellä. Mikon paita voitaisiin hilata hallin kattoon.
Uuden päävalmentajan kanssa uudella rungolla.
Koivarin jatkosta diggaan kyllä. Se, että hän tarvitsee skriinaajan joka OSUU niissä skriineissä ja puolustaja jää niihin, Sekä syöttötaitoisen takurin joka ruokkii oikea aikaisesti ja oikeaan paikkaan.
Aivan, en näe Pipkinsin arvoa niin suurena että ottelusarja siihen ratkeaisi. Kuitenkin jos realistisiä ollaan niin pronssi on Vilppaan maksimi ja toki siitä kannattaa taistella, mutta mielummin näkisin taistelevia kehittyviä nuoria kentällä senkin uhalla että kausi päättyy puolivälieriin. Kaikki se kuitenkin olisi niinsanotusti rahaa pankkiin nuorten tulevaisuuden kannalla.Monessa kejussa on vuosien aikana nähnyt tätä samaa.. Eli ensin valitetaan joukkueen huonosta pelaamisesta ja seuraavassa lauseessa halutaan "lisää peliaikaa omille pojille"..Vähän ristiriitaa nähtävissä.
Nähtävissä on myös että tällä joukkueella mahdotonta saavuttaa yhtään mitään ja koska ylemmässä ollaan ja tippua ei voida niin miksi ei. Säästyy nekin vähät pennoset kun pannaan ukko tai ukot luiskaan.
Kyllä, mutta ei näiden nuorten. Ikävä kyllä.Aivan, en näe Pipkinsin arvoa niin suurena että ottelusarja siihen ratkeaisi. Kuitenkin jos realistisiä ollaan niin pronssi on Vilppaan maksimi ja toki siitä kannattaa taistella, mutta mielummin näkisin taistelevia kehittyviä nuoria kentällä senkin uhalla että kausi päättyy puolivälieriin. Kaikki se kuitenkin olisi niinsanotusti rahaa pankkiin nuorten tulevaisuuden kannalla.
Samaa mieltä, mutta menisi palkintona siitä että ovat jaksaneet reissata matkassa.Kyllä, mutta ei näiden nuorten. Ikävä kyllä.
Juurikin näin. Oliko rannikon rooli olla kehitys valmentaja tai vast? Ketä nyky rosterista kehittää? Perttu?Kyllä, mutta ei näiden nuorten. Ikävä kyllä.
Ja hänkään ei ole kehittynyt…Juurikin näin. Oliko rannikon rooli olla kehitys valmentaja tai vast? Ketä nyky rosterista kehittää? Perttu?
Lähinnä Patesta voisi kehkeytyä uutta Neposta.. Kaarentakaa heitto uppoaa, levypalloja tarttuu, jonkinnäköistä korille ajoakin on, ja mielestäni kentällä ollessaan pääsee sopivasti vastustajan "pään sisään". Tosin näyttöjä pääasiassa 1B dirrestä. Mutta jos liigassa saisi muutakin kuin niitä jämä minuutteja. Toki nekin tarvitsee ansaita.Koivarin jatkosta diggaan kyllä. Se, että hän tarvitsee skriinaajan joka OSUU niissä skriineissä ja puolustaja jää niihin, Sekä syöttötaitoisen takurin joka ruokkii oikea aikaisesti ja oikeaan paikkaan.
Koivarin tasoista kolkkilinkoa saa hakea Korisliigasta. Patella ei valitettavasti liike, eikä heittotaitokaan riitä lähellekään hakemaan samanlaisia heittoja skriinien takaa mitä Koivarilta saadaan.
En kyllä tiedä millä Pipkins ansaitsee tuon reilun 20min peliaikaa, ei toki Poutiaisen kanssa samasta peliajasta kilpaile, mutta esimerkiksi Kärkkäiselle antaisin mielummin nuo minuutit. Pipkins tuo yhden highlight donkin pelissä mutta ei juurikaan muuta.Lähinnä Patesta voisi kehkeytyä uutta Neposta.. Kaarentakaa heitto uppoaa, levypalloja tarttuu, jonkinnäköistä korille ajoakin on, ja mielestäni kentällä ollessaan pääsee sopivasti vastustajan "pään sisään". Tosin näyttöjä pääasiassa 1B dirrestä. Mutta jos liigassa saisi muutakin kuin niitä jämä minuutteja. Toki nekin tarvitsee ansaita.